do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Informacja od firmy GTV BUS

19 2018
kategoria:
Komunikacja

Szanowni Państwo – mieszkańcy gminy Konopiska 

W związku z różnymi nieprawdziwymi informacjami jakie dotyczą firmy GTV BUS, a które padły publicznie podczas spotkania mieszkańców gminy Konopiska w Kopalni w dniu 15 marca 2018r. czuję się w obowiązku, aby sprostować podane tam zarzuty, które w mojej ocenie są niesprawdzone, nieprawdziwe i rzucające złe światło na kierowaną przeze mnie firmę GTV BUS.

W załączeniu przedstawiam oficjalne pismo, które skierowałem do Prezesa firmy PKS Częstochowa Pana Artura Piekacza, w którym wzywam do zaprzestania formułowania i szerzenia publicznie informacji, które godzą w dobre imię firmy GTV BUS. W moim odczuciu spotkanie w Kopalni, pierwotnie miało dotyczyć informacji jak będzie funkcjonował PKS w chwili uruchomienia komunikacji gminnej (dlatego też nie uczestniczyłem w tym spotkaniu, ponieważ uważałem, że nie jestem stroną spotkania), a nie na szerzeniu informacji, które mają szkodzić wizerunkowi firmy GTV BUS (pismo skierowane do Pana Prezesa znajdą Państwo w załączeniu).

                  Szanowni Państwo

Ponadto informuję, że firma GTV BUS nie jest żadną firmą „kogucik”, czy firmą „busiarską” jak próbuje się to Państwu różnymi kanałami przedstawiać. Firma GTV BUS powstała z młodzieńczej pasji w 1994 roku – posiada oddziały w Ozimku, Opolu, Gliwicach oraz nowopowstający oddział w Częstochowie. Do i na terenie Holandii obsługujemy najważniejsze agencje pracy – przewożąc miesięcznie kilka tysięcy pracowników. Na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie bezproblemowo naszymi autobusami do zakładów pracy (Tenneco, Eko Okna, Magna Car) codziennie w przewozach umownych w systemie III zmianowym dowozimy kilka tysięcy osób. Każdego dnia przewozimy kilka tysięcy uczniów i młodzieży do szkół na terenie powiatu gliwickiego. Realizowana przez nas komunikacja to ponad 99% zrealizowanych kursów. Ponadto świadczymy wynajem autokarów turystycznych, których posiadamy blisko dwadzieścia. Corocznie, już od kilku lat jesteśmy głównym przewoźnikiem artystów i gości w czasie znanego zapewne Państwu – Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Oczywiście jak w każdej firmie i firmie GTV BUS zdarzają się potknięcia, ale pracownicy nasi czynią wszystko, aby nie wpływały one negatywnie na całokształt wizerunku firmy. Całościowy tabor firmy to 50 autobusów oraz ponad 100 busów. Wśród różnych wyróżnień i podziękowań jakie otrzymuje firma GTV BUS może się poszczycić m.in. certyfikatem zaufany przewoźnik.

W chwili obecnej firma GTV BUS zatrudnia ponad 200 pracowników (kierowcy, dyżurni ruchu, obsługa techniczna, warsztaty, pracownicy biurowi).

Pomimo niezrozumiałej dla mnie jako właściciela chęci zdyskredytowania firmy GTV BUS w oczach mieszkańców już na starcie, obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby póki co komunikacja do Dźbowa funkcjonowała tymczasowo i bez problemów. Doskonale zdaję sobie sprawę z napięć społecznych, ale podsycanie ich nic nie zmieni. Natomiast z chwilą uzyskania stosownych zezwoleń na dojazd do Częstochow Focha sytuacja ulegnie stabilizacji. Mam nadzieję, że przy współpracy UM w Częstochowie i MZDiT uda się po spełnieniu wszystkich procedur w połowie kwietnia ruszyć do Częstochowy Focha.

Równocześnie w tygodniu po 9 kwietnia b.r. pragnę wraz ze współpracownikami firmy, którzy będą odpowiadali za transport spotkać się z mieszkańcami poszczególnych sołectw, aby wspólnie usprawnić system komunikacji, bez emocji i bez podgrzewania sztucznie społecznych nastrojów.

Nadmieniam, że na prośbę mieszkańców Hutek, Jamek i Aleksandrii w rozkładzie tymczasowym ważnym od 26 marca dokonaliśmy korekty wszystkich nadesłanych nam przez mieszkańców wniosków.

Pragnę tylko dodać, że nieprawdą jest informowanie opinii publicznej, że komunikacja będzie kosztowała gminę ponad 2 miliony złotych. Po dalszych negocjacjach z gminą i po podpisaniu ostatecznych aneksów do umowy zostaną Państwo poinformowani o ostatecznej cenie za którą firma GTV BUS będzie świadczyła usługi transportowe (przy założeniu darmowej komunikacji dla podróżnych na terenie gminy Konopiska). Kwota ta, jeśli autobusy będą docierały do przystanku Częstochowa Focha, w żadnym wypadku nie kończy się określeniem milion. Dokładna informacja o kwocie zostanie Państwu podana do publicznej wiadomości po podpisaniu ostatecznego aneksu do umowy z UG w Konopiskach.

W dniu jutrzejszym t. j. 20.03.2018r. do UG w Konopiskach dostarczony zostanie ostateczny rozkład jazdy ważny od 26.03.2018r. (tabliczki z poszczególnych miejscowości do Dźbowa oraz powrót). Do końca tego tygodnia pracownicy rozwieszą na terenie gminy nowe rozkłady jazdy na przystankach.

Również w dniu jutrzejszym dostarczony zostanie do UG w Konopiskach ostateczny rozkład jazdy (tabliczki przystankowe), według rozkładu jazdy komunikacji bezpośredniej do przystanku: Częstochowa Focha – która zostanie uruchomiona, zaraz po uzyskaniu zezwoleń.

Wszystkie uwagi dotyczące transportu, rozkładów jazdy, proszę kierować pod adres slask@gtvbus.pl

Wszelkich informacji o kursowaniu autobusów uzyskają Państwo pod numerem telefonu do dyżurnego ruchu GTV BUS 608-531-075 (telefon czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 4.00 do 21.00). Dyżurny ruchu dysponując rozkładem jazdy GTV BUS i MPK Częstochowa dopomoże państwu w dopasowaniu kursów przesiadkowych do państwa potrzeb.

Szanowni Państwo.

W pierwszych dniach funkcjonowania komunikacji proszę o wyrozumiałość i współpracę.

 

                                                                                                    Z wyrazami szacunku.       

                                                                                                    Krzysztof Zubeil właściciel.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Pismo PKS Częstochowa 18-03-19 14:07 34.36KB pobierz plik: Pismo PKS Częstochowa