do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Rusza transport gminny

08 2018
kategoria:
Komunikacja

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować że od dnia 26 marca 2018r. na terenie Gminy Konopiska zostanie uruchomiony publiczny transport zbiorowy, obsługiwany przez nowego przewoźnika firmę GTV BUS.

Przewoźnik otrzymał już wszystkie opinie potrzebne do otrzymania pozwoleń niezbędnych do świadczenia usługi przewozowej na naszym terenie.

Przypominamy, że taryfa cenowa została zaplanowana w sposób umożliwiający niedrogie przemieszczanie się w obrębie gminy – bilet jednorazowy ważny przez 60 minut od momentu zakupu z możliwością przesiadek kosztować będzie 2 zł, a miesięczny – 55 zł. Przewoźnik honorować będzie natomiast zarówno ulgi ustawowe, jak i handlowe – na bilety jednorazowe dla osób po 75 roku życia, emerytów i rencistów oraz uczniów w okresie wakacji. Na podstawie aktualnych cenników obowiązujących w częstochowskiej komunikacji miejskiej łączny koszt obu biletów w taryfie normalnej wyniesie 145 zł (bilet szkolny 68,05 zł). Ich posiadacz będzie mógł swobodnie podróżować w granicach obu gmin – Konopisk  i Częstochowy.

Na chwilę obecną dopracowywane są punkty sprzedaży biletów miesięcznych o czym będziemy informować w najbliższych dniach.

W najnowszym wydaniu biuletynu informacyjnego PASMA zostanie załączony również rozkład jazdy przewoźnika.