Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Kultura i edukacja Aktualności kulturalne
wyszukiwarka aktualności
  • Znaleziono 891 wiadomości.

• Pierwsza
  • Światowy dzień AIDS - czytaj całość

15 2015

Światowy Dzień AIDS to święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia od 1988r. Z tej okazji w wielu miastach świata organizuje się uroczyste obchody niosące przesłanie współczucia, nadziei i solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Na całym świecie. A także w Polsce odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

Światowy dzień AIDS
    Światowy dzień AIDS - czytaj całość
  • Mikołajkowe warsztaty z wolontariatem - czytaj całość

11 2015

4 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu odbyły się ,,Mikołajkowe warsztaty z wolontariatem". Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych z Gminy Konopiska.

Mikołajkowe warsztaty z wolontariatem
    Mikołajkowe warsztaty z wolontariatem - czytaj całość
  • 10 urodziny "AFERY" - czytaj całość

10 2015

Były dziesiątki choreografii, setki zdjęć i wiele godzin spędzonych na treningach. Nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach tanecznych. Emocje i wspomnienia, których nie sposób zmierzyć. To wszystko składa się na 10 lat działalności zespołu tanecznego "AFERA" z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

10 urodziny "AFERY"
    10 urodziny "AFERY" - czytaj całość
  • "Barbórka" - czytaj całość

10 2015

Święta Barbara – patronka górników jest w naszej gminie szczególnie czczona z uwagi na tradycje istnienia w przeszłości na tym terenie wielu kopalń rud żelaza. Jest jeszcze wiele rodzin, w których pamięta się, że w tym dniu górniczy stan ma swoje święto.

"Barbórka"
    "Barbórka" - czytaj całość
  • Pasowanie na ucznia w Kopalni - czytaj całość

08 2015

Tradycyjnie już, w listopadzie uczniowie kl. I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Kopalni przyjmowani są uroczyście do społeczności szkolnej. Tegoroczna uroczystość odbyła się 10 listopada. Dla szkoły był to dzień historyczny, bo nigdy jeszcze nie pasowano tak młodej grupy uczniów. W piętnastoosobowej klasie naukę rozpoczęło 10 sześciolatków.

Pasowanie na ucznia w Kopalni
    Pasowanie na ucznia w Kopalni - czytaj całość
  • "Cała Polska czyta dzieciom" w ZHP w Hutkach - czytaj całość

07 2015

25 listopada w ramach akcji ,,Czytające szkoły'' i ,,Czytające przedszkola'' kolejny już raz odbyło się wspólne czytanie dzieciom. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego wiedzą, że jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci książką, rozbudzenie potrzeby czytania, wychowania czytelników.

"Cała Polska czyta dzieciom" w ZHP w Hutkach
    "Cała Polska czyta dzieciom" w ZHP w Hutkach - czytaj całość
  • Barbórka - czytaj całość

04 2015

Życzenia

Barbórka
    Barbórka - czytaj całość
  • "Dzieje Konopisk i okolicy" - czytaj całość

26 2015

W dniu 21 października 2015r. gościem w kl. III a i III b S.P w Konopiskach była p .Barbara Herba –autorka książki pt. „Dzieje Konopisk i okolicy”. Na spotkaniu z uczniami p. B. Herba opowiedziała, jak powstała książka oraz przedstawiła historię naszej szkoły.

"Dzieje Konopisk i okolicy"
    "Dzieje Konopisk i okolicy" - czytaj całość
  • "Poetyckie Krajobrazy" - czytaj całość

26 2015

22 października 2015 roku w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetyckie Krajobrazy, poświęcony poezji Haliny Poświatowskiej, w związku z przypadającą w 2015 roku 80. rocznicą urodzin poetki. Honorowy patronat nad konkursem objął Pan Andrzej Kwapisz, Starosta Częstochowski.

"Poetyckie Krajobrazy"
    "Poetyckie Krajobrazy" - czytaj całość
  • "Psia duszka" - czytaj całość

26 2015

23.10.2015 w Zespole Szkół w Konopiskach odbyło się spotkanie uczniów z wolontariuszami oraz podopiecznymi Fundacji Psia Duszka z Herb. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom ,że ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ ! Klasy I-III obejrzały specjalnie dla nich przygotowaną prezentację o tym, jak należy opiekować się „ogonkami” i jak o nie dbać.

"Psia duszka"
    "Psia duszka" - czytaj całość