UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Kultura i edukacja Działalność kulturalna

Gmina Konopiska oferuje swoim mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną. Działa wiele grup związanych z różnymi dziedzinami kultury, organizowane są liczne imprezy cykliczne, przeglądy recytatorskie, muzyczne oraz konkursy plastyczne takie jak "Anioł", "Walentynka" czy "Ozdoba wielkanocnego stołu".
Z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy powstało wiele zespołów i grup rozwijających zainteresowania z różnych dziedzin kultury i przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zespoły artystyczne biorą udział nie tylko w różnego rodzaju przeglądach, festiwalach  w regionie i całej Polsce , ale swoją twórczość prezentują również podczas  imprez organizowanych na terenie gminy Konopiska.

Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska powstał w 1999 roku, w jego skład wchodzi 15 pań. Grupa, w której repertuarze znajdują się głównie utwory folklorystyczne i ludowe.

Konopielki to zespół ludowy, w którym dziewczęta i chłopcy uczą się w dwóch grupach tanecznych. Prowadzeni przez choreografa poznają różnorodne tańce, które są później prezentowane i niejednokrotnie nagradzanie, na przeglądach folklorystycznych.

Na terenie Konopisk  działają także zespoły specjalizujące się tańcach nowoczesnych –disco dance, dance street show i dance show.

Warto dodać, że przy gminnej OSP powstała szkółka muzyczna,  która na zajęcia zaprasza zarówno młodzież jak i  dorosłych. Podczas wspólnego muzykowania,  pod okiem instruktorów nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, szkolą się przyszli muzycy. Zajęcia dotyczą zarówno praktycznej nauki  gry, jak i teorii.