do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

#SZCZEPIMYSIĘJak wypełnić formularz spisowy NSPZapotrzebowanie na pojemniki na popiół WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Mocną stroną Gminy Konopiska, są niewątpliwe imprezy plenerowe i sportowe, których przez cały rok organizujemy bardzo wiele. Są one doskonałą okazją do zaprezentowania Gminy na szerszym forum, pochwalenia się jej turystycznymi walorami, a także do zintegrowania mieszkańców i zaproponowania im ciekawego spędzenia czasu oraz zaktywizowania do działań na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny.

Jedną ze sztandarowych imprez od wielu już lat są Dni Gminy Konopiska. Co roku gromadzi ona tysiące widzów, dla których staramy się przygotować coraz to ciekawsze atrakcje – koncerty, konkursy, możliwość sportowej rywalizacji, czy po prostu rodzinny piknik w pięknym plenerze okolic zalewu „Pająk”.

W Konopiskach hucznie i z tradycjami witamy lato. Co roku w czerwcu organizujemy Sobótkę, podczas której dziewczęta topią w „Pająku” wianki z kwiatów i ziół. Tej niezwykle urokliwej i romantycznej uroczystości towarzyszą liczne konkursy, między innymi na najpiękniejszy wianek i kwiat paproci.

Z wielką pieczołowitością kultywujemy także Dożynki. Co roku inne sołectwo jest ich gospodarzem, a podczas uroczystości możemy podziwiać niezwykłej urody kompozycje przygotowane z płodów rolnych. Dożynki są też okazją do spotkania z mieszkańcami, dlatego staramy się, by zawsze obchodzone były w radosnej, rodzinnej atmosferze, stąd corocznie uatrakcyjniamy je koncertami czy różnego rodzaju konkursami.