do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Niewątpliwą atrakcją turystyczną naszej gminy jest zbiornik wodny Pająk 

jeden z najczystszych w regionie.  Jeżeli jesteście Państwo spragnieni wypoczynku nad woda w pięknym otoczeniu teren nad Pająkiem jest idealnym miejscem.  W tej chwili dysponujemy piaszczystą plażą z boiskiem do piłki siatkowej, można także nieodpłatnie korzystać ze sportowych atrakcji jakie ma Kompleks Rekreacyjno-sportowy usytuowany tuż przy plaży. Znajdziecie tam państwo między innymi boiska do siatkówki, koszykówki czy tenisa ziemnego.  Nieodpłatnie udostępniamy też sprzęt sportowy. W sezonie nad wodą znajduje się także gril-bar,  kilkaset metrów jest restauracja, a w lesie po drugiej stronie zbiornika można wybrać się do smażalni ryb.

Teren wokół Pająka to także doskonałe miejsce do organizowania imprez plenerowych, koncertów i zawodów sportowych, które corocznie przyciągają rzesze widzów.

W przyszłości chcemy wybudować w sąsiedztwie stadionu typowo rekreacyjne zaplecze z miejscami hotelowymi, polem namiotowym i parkingami, które wraz z istniejącym nad Pająkiem ośrodkiem harcerskim, utworzą kompleksową bazę noclegową  i maja szansę stać się jednym  z najatrakcyjniejszych na Śląsku miejsc,  o zróżnicowanej ofercie wypoczynkowo-rekreacyjno-sportowej.