Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Na terenie Gminy znajduje się od ponad 30 lat Harcerski Ośrodek Szkoleniowo –Wypoczynkowy PAJĄK. Ośrodek jest własnością ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Częstochowa -  to 100 letnia organizacja, dziś pozarządowa, która zajmuje się wychowanie dzieci i młodzieży. Ośrodek w głównej mierze funkcjonuje jako uzupełnienie oferty turystycznej Gminy. W okresie wakacyjnym w Ośrodku wypoczywają dzieci i młodzież z całego kraju, harcerze goszczą również młodzież z Białorusi, Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy.

Na terenie 18 ha lasu można znaleźć 6 murowanych domków z pełnym węzłem sanitarnym, w których nocleg znajdzie 120 osób oraz kuchnię wraz ze stołówką, która jednorazowo jest wstanie obsłużyć 200 osób.

Na terenie Ośrodka znajdują się obiekty sport owe oraz domki przeznaczone pod wypoczynek rodzin. Harcerze w miarę swoich skromnych środków finansowych z roku na rok podnoszą standard bazy, aby spełniała ona oczekiwania wszystkich korzystających. W ramach Ośrodka funkcjonuje 5 niezależnych pól obozowych oraz pole biwakowe przeznaczone dla osób z zewnątrz. Coraz częstszymi gośćmi harcerzy są zakłady pracy organizujące na terenie Ośrodka rodzinne festyny. Na terenie Ośrodka odbywają się od 6 lat obchody Święta Samorządu Terytorialnego – Dni Konopisk, Ogólnopolskie Zawody Balonowe, Ogólne Zloty Motocyklowe „Black Party”.