do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Informacja - Referat Oświaty w Konopiskach

25 2020
kategoria:
Urząd

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z obecną i wciąż zmieniającą się sytuacją dotyczącą wzrostu ilości zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy oraz wprowadzeniem niezbędnej kwarantanny na terenie wybranych placówek oświatowych apelujemy do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zajęcia stacjonarne w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach zostają zawieszone do 01.10.2020 roku włącznie.

Uczniowie Klasy  II w Szkole Podstawowej w Konopiskach do 29.09.2020 roku kontynuują naukę zdalnie.

W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Rększowicach pięciu nauczycieli przebywa kontrolnie na kwarantannie.

Oddział przedszkolny oraz Klasy I,II, III, VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu do 02.10.2020 r realizują zadania programowe zdalnie.

Klasy IV i VI Szkoły Podstawowej w Łaźcu kontynuują naukę zdalną do 01.10. 2020 r (z zastrzeżeniem, że część uczniów z tych klas objęta została wraz z rodzinami kwarantanną do 02.10.2020 r).

Wszyscy mamy świadomość, że czas jesienno – zimowy będzie sprzyjać wzrostowi zachorowań, dlatego w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego oraz stosowaniu się wszelkich wytycznych służb sanitarnych w zakresie bezwzględnego przestrzegania zasad higieny.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30-sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. W przypadku podejrzenia u siebie bądź u najbliższych zakażenia koronawirusem należy zadzwonić pod numer  bezpłatnej infolinii NFZ 800 190 590, gdzie uzyskają Państwo wszystkie niezbędne informacje nt. dalszego postępowania. 

Prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, wzajemne zrozumienie i ewentualne wsparcie osób przebywających na kwarantannie, w razie potrzeby w tej trudnej sytuacji.

O bieżącej sytuacji dot. zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie Gminy  Konopiska informujemy Państwa na bieżąco  na naszej stronie internetowej www.konopiska.pl

Informacje ukazały się również na stronie internetowej Przedszkola w Konopiskach oraz Szkoły Podstawowej w Łaźcu.

http://ppkonopiska.szkolnastrona.pl/

https://splaziec.szkolnastrona.pl/ 

 

Urząd Gminy w Konopiskach