Rozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Puchar Europy w Taekwon - do. Dawid Gałuszka brązowym medalistą!

31 października 2018
kategoria:
Sport i Turystyka

Od 24 do 28 października, w Rumuńskim Sibiu odbywał się Puchar Europy w Taekwon-do ITF. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 930 zawodników z 27 krajów. Klub Sportowy Wojownik reprezentowało naszych 10 najlepszych zawodników (3 seniorów i 7 juniorów). Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając 5 medali (2 złote i 3 brązowe).

Największy powód do radości mieli nasi zdobywcy Pucharu Europy. W walce finałowej do 65 kg juniorek Kinga Kantor pokonała dwie głowy wyższą zawodniczkę z Litwy. Arkadiusz Słomian nasz aktualny Mistrz Polski po mocnych eliminacjach w finale spotkał się z zawodnikiem z Białorusi. Arek w swoim stylu zdominował fizycznie całą walkę nie pozostawiając wątpliwości kto jest mistrzem w kategorii 75 kg Juniorów. Świetnie walczył Dawid Gałuszka (62 kg) i Mateusz Pawłowski (56 kg), którzy po rewelacyjnych walkach zdobyli brązowe medale. Ostatnim naszym medalem był brąz w walkach drużynowych Juniorów kolorowych pasów. Punkty z wszystkich pojedynków  i medali uplasowały klub sportowy Wojownik na 8 miejscu wśród wszystkich klubów sportowych startujących w turnieju w kategorii wiekowej Junior. Wszyscy zawodnicy zasługują na słowa uznania. Taekwon-do to sport dla wytrwałych, doświadczenie zdobyte podczas Pucharu Europy w Rumunii na pewno przyniesie medale w przyszłości. Wielkie Taekwon dla wszystkich naszych reprezentantów.