Rozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Zaproszenie na warsztaty

06 listopada 2018

"Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Celem kampanii odbywającej się w ramach oficjalnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości, są: edukacja historyczna młodego pokolenia, popularyzacja historii Polski i wydarzeń związanych z drugą wojną światową, upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości oraz promocja czytelnictwa.

Warsztaty historyczne adresowane są do uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć dzieci będą mogły między innymi: zapoznać się z sylwetką autora „Mirabelki” (C. Harasimowicza) oraz Ireny Sendlerowej, poznać znaczenie słów: „wojna”, „getto”, „miłość” i „mirabelka”, obejrzeć film, odsłuchać fragment audiobooka, stworzyć drzewo pamięci, ułożyć puzzle, spróbować domowych dżemów śliwkowych własnej produkcji oraz wspólnie zasadzić drzewko mirabelki, pod którym umieszczona zostanie lokalna kapsuła czasu upamiętniająca to wydarzenie.

Materiały pozyskane: lustrobiblioteki.pl/mirabelka-kielkujaca-historia-w-100licy/

ZS-P Hutki