do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
 • wtorek - 7.00 - 17.00
 • ul. Lipowa 5
  42 - 274 Konopiska

 • tel. 34 328 20 57
  fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

„Wieczornica Patriotyczna – Stulecie Odzyskania Niepodległości”

07 listopada 2018
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

W dniu 14.10.2018r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopiskach Zarząd Koła Emerytów i Rencistów z udziałem zaproszonych gości, członków Koła i zespołu Walentynki, zorganizował Wieczornicę Patriotyczną. Impreza została dofinansowana przez Rządowy Projekt Aktywności Społecznej Osób Starszych, pod patronatem Senatora RP Ryszarda Majera. Z kwoty uzyskanej z dofinansowania zostało zakupione urządzenie wielofunkcyjne z firmy „Brother” za kwotę 569zł. Z okazji organizacji uroczystości przygotowano i wykonano tematyczną dekorację, śpiewniki oraz biało – czerwone przypinki. Wieczornicę rozpoczął referat wprowadzający, po nim zostały przedstawione pieśni i wiersze okolicznościowe. Pierwszą część, poprzedzoną Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej poprowadził zespół Walentynki. Minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich Żołnierzy walczących za naszą Ojczyznę, a na zakończenie odśpiewano „Rotę”.

Po obiedzie, wszyscy zasiedli do kawy i słodkiego poczęstunku. Korzystając ze śpiewników, podkładów muzycznych i akompaniamentu akordeonu śpiewano do późnych godzin wieczornych.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy uczcić tak ważną rocznicę i sławić naszą Małą Ojczyznę jaką jest Gmina Konopiska.

Bogusława Piwowarczuk

07 lis
2018

„Wieczornica Patriotyczna – Stulecie Odzyskania Niepodległości”

 • 1
 • 2