Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Wieczornica patriotyczna z udziałem mieszkańców Aleksandrii

03 grudnia 2018

100 rocznica odzyskania niepodległości to wydarzenie, w którym, ze względu na jego doniosłość, powinien uczestniczyć każdy Polak. Dlatego w całej Polsce, oprócz obchodów o charakterze państwowym, przeprowadzono także wiele inicjatyw lokalnych upamiętniających wydarzenia z listopada 1918 r. Nasza szkoła, zachęcając do wspólnego świętowania, zorganizowała patriotyczne spotkanie, na którym pojawili się wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach pani Sylwia Ratka, rodzice uczniów oraz pozostali mieszkańcy Aleksandrii. Niepodległościowa wieczornica miała charakter słowno- muzycznego widowiska opartego na autorskim scenariuszu oraz nowych, autorskich aranżacjach powszechnie znanych pieśni legionowych, zagranych i zaśpiewanych przez uczniów szkoły. Muzycznym motywem przewijającym się podczas całego występu był, znany z filmu „Polskie drogi”, utwór Andrzeja Kurylewicza, będący tłem spisanych w listach wspomnień wojennych polskich legionistów. To dzięki nim na trudy wojenne, a później satysfakcję ze zwycięstwa można było spojrzeć ze strony tych, którzy w  historycznych wydarzeniach bezpośrednio uczestniczyli i byli ich głównymi bohaterami.

Wieczornica niepodległościowa zakończyła cykl uroczystości i wydarzeń związanych z listopadowymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w których nasza społeczność szkolna uczestniczyła.

Karina Bekus