Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Wieczornica patriotyczna w Konopiskach

03 grudnia 2018
 Fot. SP w Konopiskach

20 października 2018 roku, klasa VI b Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Konopiskach wraz z wychowawcą Beatą Ciuk i nauczycielami panią Mariolą Lamch i panem Stanisławem Michalczykiem zorganizowała Wieczornicę z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gośćmi honorowymi uroczystości byli nasi dziadkowie i babcie oraz Dyrektor SP w Konopiskach pani Ilona Ujma.

Uroczystość rozpoczęła się wykonaniem przez uczniów najpiękniejszego tańca narodowego- poloneza. Następnie przyszedł czas na śpiewanie pieśni patriotycznych, przeplatanych recytacją wierszy. Każda pieśń poprzedzona była krótkim omówieniem przez uczniów genezy utworu. Międzypokoleniowe odśpiewanie pieśni: „Płynie Wisła płynie”, „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pierwsza brygada”, „Góralu, czy ci nie żal”, czy „Jak długo w sercach naszych”pozwoliło wszystkim powrócić do chwil największych narodowych triumfów, jak również do trudnych momentów naszej narodowej historii. Na koniec części oficjalnej wszyscy zebrani utworzyli ogromne koło i trzymając się za ręce  odśpiewali starą, harcerską piosenkę, mówiącą o przyjaźni – „Iskierkę”. Część nieoficjalna poświęcona była miłym rozmowom i oglądaniu wystawy „100 wybitnych  Polaków na 100- lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”, wykonanej przez uczniów w ramach realizowanej w klasie innowacji pedagogicznej.

Ten wieczór okazał się wyjątkowy zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i babć i dziadków. Było wiele wzruszeń, świetna, rodzinna atmosfera, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ewa Kowalik VI b

Fot. SP w Konopiskach