Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Nowe zajęcia w "Promyku"

05 grudnia 2018
Pomoc społeczna

W ramach projektu PWD Promyk, współfinansowanego przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, w Placówce Wsparcia Dziennego “Promyk” odbywają się nowe zajęcia. Rodzice oraz ich dzieci mogą skorzystać z porad psychologa, który dyżuruje we wtorki i w czwartki. Dzieci uczestniczą również w zajęciach logopedycznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia relaksacyjne oraz biblioterapia. Sala relaksacyjna została przygotowana w taki sposób, aby dzieci mogły poczuć atmosferę lasu. W sali zostały zamontowane chusty, w których dzieci mogą odpocząć i się zrelaksować. Krótkie drzemki w chustach odświeżają umysł, zmniejszają liczbę popełnianych błędów, pobudzają kreatywność oraz zwiększają liczbę nowatorskich i niekonwencjonalnych rozwiązań. Dodatkowo dzieci mogą posłuchać odgłosów ptaków, szumu morza i innych dźwięków, które odprężają i pozwalają zapomnieć o codziennych obowiązkach. Zajęcia relaksacyjne odbywają się w kilku małych grupach we wtorki i w czwartki a biblioterapia w poniedziałki i w środy. Dodatkowo, w ramach powyższego projektu, realizowana jest gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy oraz zajęcia z profilaktyki uzależnień. Dokładny plan zajęć dostępny jest w Placówce. Zajęcia częściowo finansowane są przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach konkursu ofert dla gmin i powiatów województwa śląskiego pn.: „Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2018 roku”.
Justyna Imiołczyk
Wychowawca Placówki