Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Projekt „Poszerzamy horyzonty”

05 grudnia 2018
Pomoc społeczna

Placówka Wsparcia Dziennego “Promyk” w Konopiskach realizuje projekt “Poszerzamy horyzonty”. Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) dla osi priorytetowej IX. Włączenie społeczne, działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, poddziałania 9.2.2 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – RIT. W ramach powyższego projektu w Placówce odbywają się następujące zajęcia: warsztaty matematyczne, pracownia naukowo-techniczna, rytmika, zajęcia z edukacji międzykulturowej, warsztaty historyczno-kulturowe, zajęcia z języka niemieckiego, terapia integracji sensorycznej dla dzieci z niepełnosprawnościami, warsztaty ekologiczne, warsztaty pisania, warsztaty teatralne, warsztaty filmowe, zajęcia rękodzielnicze, logorytmika dla dzieci z wadami wymowy.

Dla rodziców organizowane są spotkania ze specjalistami. Dotychczas odbyły się spotkania z pielęgniarką, terapeutką uzależnień, pedagogiem, dietetykiem, psychologiem. Odbędą się również spotkania z prawnikiem, pediatrą, seksuologiem.

Cały czas trwa rekrutacja uczestników na powyższe, bezpłatne zajęcia. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo mają osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Większość zajęć jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-17 lat.

Więcej informacji pod numerem telefonu 511 199 778 lub w Placówce.

Justyna Imiołczyk
Koordynator projektu