do góry
 • Godziny pracy urzędu:
 • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
 • wtorek - 7.00 - 17.00
 • ul. Lipowa 5
  42 - 274 Konopiska

 • tel. 34 328 20 57
  fax 34 344 19 35

Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Jasełka, które na długo pozostaną w naszej pamięci

11 stycznia 2019
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

Coroczną tradycją SP w Konopiskach jest wystawienie jasełek bożonarodzeniowych, które rozpoczynają piękny, świąteczny czas. W tym roku szkolnym 20 grudnia 2018r. w hali sportowej pokazaliśmy spektakl, który poruszył serca naszych najbliższych oraz księdza proboszcza Sławomira Kaczmarka, czemu dał wyraz bezpośrednio po przedstawieniu oraz na niedzielnej Mszy Świętej.
Co najbardziej podobało się widzom? Myślę, że połączenie współczesności z biblijną historią. Zgromadzona publiczność zobaczyła tradycyjną polską rodzinę przygotowującą się do Wigilii. Zabiegani rodzice, kłócące się dzieci uzależnione od telefonów komórkowych, ubieranie choinki i babcia, która opowiada wnuczce o Maryi i Józefie, szukających dawno, dawno temu miejsca na nocleg w odległym Betlejem. Przepiękna scenografia podzielona była na dwie części. Jedna ukazywała dom, w którym mogliśmy zobaczyć stół przykryty białym obrusem z siankiem pod spodem, dodatkowym talerzem, czekającym na gościa oraz Biblią. Druga przedstawiała pałac Heroda i ubogą stajenkę, w której narodził się Jezus Chrystus. Sceny z domu przeplatały się ze scenami biblijnymi. Kolędy i piosenki świąteczne oraz występy najmłodszych z klas I-III wzbudziły podziw całej widowni. W przedstawieniu wzięło udział bardzo wielu uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i z gimnazjum w Konopiskach. Wszyscy doskonale wcielili się w swoje role i zagrali jak profesjonalni aktorzy.                                                            

Renata Gęsiarz

 • 1
 • 2