Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?

11 stycznia 2019

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Słowami ks. Jana Twardowskiego rozpoczęliśmy świąteczne spotkanie jasełkowo - kolędowe, podczas którego zaprezentowali się uczniowie SP w Łaźcu. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia jasełkowego pt. ”Mały pastuszek i wielki rozbójnik” przygotowanego przez panią Katarzynę Kisiela oraz uczniów klas IV-VII. Pani dyrektor powitała gości, a wśród nich byli Przewodniczący Rady Gminy Konopiska Edward Bałdyga, radna wsi Łaziec Agnieszka Chmielewska, radny wsi Wąsosz Andrzej Jarosz, sołtys wsi Łaziec Jadwiga Kromołowska, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Owczarek oraz panie z KGW Łaziec i KGW Wąsosz.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po długich poszukiwaniach zmuszeni byli  przenocować w stajence. Mimo tego, zawitali do nich pasterze powiadomieni przez Anioła oraz honorowi goście - trzej mędrcy i złożyli dzieciątku dary i pokłon. Całość przedstawienia  przeplatana była pięknymi polskimi kolędami, które śpiewali wszyscy obecni na uroczystości.

Prawdziwą niespodziankę przygotowali uczniowie klasy pierwszej, którzy przedstawili nam historię o świętym Mikołaju. Podczas swojego występu „pierwszaki” zaśpiewały piękne piosenki o Mikołaju.

Następnie naszedł czas na wspólne kolędowanie, do którego włączyli się zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane polskie kolędy, które wprowadziły wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor Barbara Kromołowska złożyła wszystkim zgromadzonym w Remizie OSP Wąsosz – Łaziec życzenia świąteczne oraz symbolicznie przełamała się opłatkiem. Zaproszeni goście również złożyli wszystkim serdeczne życzenia z okazji świąt i nadchodzącego Nowego Roku.

Katarzyna Kisiel SP Łaziec