Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Pomaganie jest dziecinnie proste. POBILIŚMY UBIEGŁOROCZNY REKORD! Aktualizacja

14 stycznia 2019

W niedzielę 13 stycznia Gmina Konopiska po raz 13! włączyła się w wielkie granie, w pomaganie – 27 Finał WOŚP. Wspaniałą ideę pomocy najmłodszym poparło w tym roku liczne grono Sponsorów oraz Mieszkańców Gminy Konopiska.

W teren wyruszyło 17 wolontariuszy ze szkół z Aleksandrii, Hutek i z Konopisk by kwestować w szczytnym celu – w br. na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbywały się w tym dniu licytacje, które każdorazowo poprzedzały występy artystyczne: uczniów i uczennic: z SP w Jamkach – Korzonku, Przedszkola Oxford for Kids, ZSP w Rększowicach, SP w Łaźcu, ZSP w Kopalni, SP i przedszkolaków z Konopisk. Przed publicznością zaprezentowały się także zespoły: Konopielki, Barbórki, Walentynki, soliści Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Prometeus, wychowankowie zespołów BreakDance GCKiR, mażoretki „SZYK” oraz szkółka tańca towarzyskiego, której lekcje już wkrótce będą dostępne w ofercie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. Swoją obecnością zaszczycili nas także tancerze  Hip-Hop/Street Dance „Bezalkoholowe” - zdobywcy 1 miejsca w II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Street Dance 2019 "Sulmierzyce OPEN".

W "kawiarence" królowały wypieki przekazane przez członkinie gminnych KGW oraz Koło Emerytów i Rencistów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa.

Na zakończenie imprezy zagrała Orkiestra Dęta OSP Konopiska na czele z kapelmistrzem Romanem Pełką oraz łączący melodyjny rock i reggae Zespół LAST ROAD. W br. w „światełku do nieba” uczestniczyli mieszkańcy i przyjaciele naszej gminy.

Imprezę z licytacjami poprowadzili: Zastępca Wójta Gminy Konopiska Iwona Lisek, Dyrektor ZSP w Hutkach Tamara Gwóźdź oraz Michał Nowak z GCKiR.

W sumie udało nam się zebrać kwotę 26 716, 89zł! - w tym licytacje, loteria fantowa, kawiarenka - 13 691,50zł oraz wolontariusze - 13 025,39zł. Największą kwotę wśród wolontariuszy zebrała Wiktoria Musiał - 2029,96zł.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, który z wielką otwartością przystąpili do organizacji tegorocznego 27 Finału WOŚP: Sponsorom, Druhom Strażakom OSP KSRG Rększowice za przygotowanie i poprowadzenie pokazu pierwszej pomocy, zarządowi GLKS LOT Konopiska za udostępnienie terenu na „Światełko do nieba”, członkiniom KGW, Mateuszowi Michalczykowi i Piotrowi Morawcowi, pracownikom GCKiR i Gminnej Hali Sportowej.

TEGOROCZNI SPONSORZY:
Boulangerie – Artur Brędzel,
Stanisław Sączek,
Barbara Herba,
KGW Wygoda, KGW Konopiska, KGW Hutki, KGW Korzonek, Zespół Walentynki, Zarząd Koła Emerytów i Rencistów, Radna Agnieszka Chmielewska, Mariola Poks, Edyta Wieczorek, UG Konopiska.

O.Muc/GCKiR