Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

XV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Konopiska

31 stycznia 2019

24 stycznia w ZS-P w Aleksandrii odbył się XV już Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Wójta Gminy Konopiska. W tym roku zgłosiła się do niego rekordowa liczba 61 uczestników.

Przegląd podzielony został na dwie części. W pierwszej prezentowały się przedszkolaki z terenu naszej gminy oraz I kategoria wiekowa – klasy I – III szkoły podstawowej z naszego powiatu.

W drugiej części komisja w składzie: siostra Ewelina Feliszek – teolog, pedagog, absolwentka szkoły kantorów, pani Ewa Błaszczyk – solistka zespołu Śląsk, animatorka kultury, prowadząca wiele zespołów w tym Konopielki z Konopisk oraz pani Joanna Klajnowska – Pełka – muzyk, dyrygent chóralny, pedagog wysłuchali dwóch pozostałych kategorii wiekowych – klas 4 – 6 szkół podstawowych i klas 7, 8 sp. i III gimnazjum.

Jury podczas obrad miało ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ zdarzyło kilka wykonań niezgodnych z regulaminem przeglądu. Jednak wyniki z uzasadnieniem i nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka zostały przyznane kolejno w kategoriach:

Przedszkola z Gminy Konopiska:
I miejsce – Anna Zubkiewicz – Konopiska,
II miejsce – Olga Kołodziejczyk – Łaziec,
III miejsce – Hubert Ciuk – Aleksandria,
wyróżnienie – Klaudia Brzeska, Natalia Brzeska – Rększowice.

Grupa I – szkoła podstawowa klasy I – III:
I miejsce – Patrycja Herman – Aleksandria,
II miejsce – Dominika Stępień – Nierada,
III miejsce – Emilia Skalik – Konopiska,
wyróżnienie – Oliwia Walentek – Jamki-Korzonek.

Grupa II – szkoły podstawowe klasy IV – VI:
I miejsce – Wiktoria Wojtaluk – Konopiska,
II miejsce – Sandra Harabas – Jamki-Korzonek,
III miejsce – Oskar Kramarzyk – Huta Stara B,
wyróżnienie – Zuzanna Kijak – Wrzosowa.

Grupa III klasy VII, VII SP i III gimnazjum:
I miejsce – Klaudia Ujma – Wrzosowa,
II miejsce – Zofia Kamińska – Jamki-Korzonek,
III miejsce – Nikola Cuber – Jamki-Korzonek.

Dziękujemy za dostarczenie wielu emocji podczas prezentacji kolęd i pastorałek i zapraszamy za rok.

Organizatorzy.

FOTORELACJA ZS-P ALEKSANDRIA