do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek i piątek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 7.00 - 17.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineRozkład jazdy obowiązujący od 1.09.2018 r.Szczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

EUROWEEK Duszniki Zdrój

14 czerwca 2019
kategoria:
Kultura i Edukacja
 

Przez pięć majowych dni uczniowie klas V i VI ZS-P im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii uczestniczyli w warsztatach językowych w Dusznikach Zdroju. Warsztaty z wolontariuszami z całego świata, którzy mają za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności w międzynarodowym środowisku. W tym celu doświadczeni i wyselekcjonowani w wieloetapowej rekrutacji wolontariusze przekazują informacje z zakresu historii, ekonomii, kultury i tradycji swoich krajów w nowoczesny i interaktywny sposób. W celu podniesienia umiejętności społeczno – komunikacyjnych uczestników, w programie odnaleźć można zadania w oparciu o naukę współpracy i budowania zespołu, a także warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne czy symulacje dyskusji publicznych.

Dodatkowo, aby podnieść sprawność intelektualną i kreatywność uczestników obozu językowego, program obejmuje różnorodne warsztaty z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania grupą, kreatywności i wielu innych.

Uczestnicy obozu twierdzą, że było to pięć fantastycznych dni, wypełnionych warsztatami językowymi, świetną zabawą i nowymi wyzwaniami, w towarzystwie ciekawych ludzi. Nauczyli się, jak budować zespół oraz jak nim skutecznie zarządzać, jak współpracować w grupie, jak się komunikować, pokonując bariery językowe. A wszystko to pod przykrywką dobrej zabawy i humoru.

Zdołaliśmy też zwiedzić ZOO w Opolu oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Z wielką chęcią i przyjemnością wrócimy tam w kolejnym roku.

GALERIA ZDJĘĆ ZS-P ALEKSANDRIA

Joanna Lewandowska