Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Nasza maltańska przygoda

23 2020

Pomimo licznych przeciwności losu, siedmioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu pojechało na mobilność na Maltę w ramach projektu Erasmus+. Jest to kolejny etap projektu pt. „Nasza wiedza kluczem do Europy”.
Po odbyciu rocznego kursu przygotowującego z języka angielskiego prowadzonego przez RODN WOM w Częstochowie, nauczyciele kontynuowali szkolenie w ESE Building w Saint Julian’s w zakresie: Kurs Języka Angielskiego oraz TIK czyli Technologie Informacyjno- Komunikacyjne. Mobilność rozpoczęła się 4 lipca, a zakończyła 18 lipca 2020r. Szkoła, w której uczyli się nauczyciele dysponuje wysoko wyspecjalizowaną kadrą oraz nowoczesnym sprzętem technologicznym.  Odbywają tutaj kursy nauczyciele z różnych stron świata. Po intensywnym dniu nauki w szkole, uczestnicy projektu zwiedzali Maltę, poznali jej kulturę oraz historię. Ponadto mieli okazję podszlifować język angielski w codziennych sytuacjach. Nie bez znaczenia była dla nich również możliwość wymiany doświadczeń, poznania innych tradycji oraz nawiązania cennych kontaktów. Szkolenie poszerzy kompetencje zawodowe nauczycieli.

Monika Wewiór-Mendrela