• ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

• tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Polscy zawodnicy zdominowali 23 Międzynarodowy Hawirowski Turniej BOCCIA w Czechach

21 2020
kategoria:
Sport i Turystyka

W dniach 11-13.09.2020r. w Czechach odbył się 23 MIĘDZYNARODOWY HAWIROWSKI TURNIEJ BOCCIA. Kolejny wspaniały występ stał się udziałem niepełnosprawnych sportowców Prometeusa, którzy tym razem weszli w skład KADRY POLSKI.

Doskonałe starty Polaków w Havirovie zapoczątkowała rywalizacja PAR i DRUŻYN.

Pierwsze miejsce zdobyła Para BC4 Andrzej Janowski, Dominik Walczyk, pierwsze miejsce w Parach BC3 zdobyli Edyta Owczarz z asystentką Krystyną Owczarz oraz Damian Iskrzycki z asystentem Dariuszem Borowskim, drugie miejsce w Parach BC3 zdobyli Zbigniew Bednarek z asystentką Anną Stasiak i Jarosław Plewa z asystentem Zbigniewem Plewą, trzecie miejsce zdobyła Drużyna BC1/2 Kinga Koza z asystentką Ewą Gałęziowską, Antoni Kołodenny oraz Wojciech Lamch z asystentką Iwoną Lamch.

Gry indywidualne potwierdziły dominację naszych zawodników, gdzie Wojciech Lamch (z asystentką Iwoną Lamch) okazał się bezkonkurencyjny w rozgrywkach w grupie BC1 i zdobył zasłużony złoty medal! Wojciech tego dnia zmierzył się m.in. z zawodniczką paraolimpijską z Rio!

W rozgrywkach w grupie BC3, aż dwa miejsca na podium przypadły naszym Reprezentantom. W finale spotkali się: Edyta Owczarz (z asystentką Krystyną Owczarz) ze Zbigniewem Bednarkiem z asystentką Anną Stasiak, a zwyciężczynią tego pojedynku okazała się Edyta, która tym samym zdobyła złoty medal, a medal srebrny przypadł w udziale Zbigniewowi Bednarkowi z asystentką Anną Stasiak. W rozgrywkach w grupie BC4 po srebrny medal sięgnął Dominik Walczyk.

Zawodnicy „Prometeusa” absolutnie nie boją się żadnych wyzwań. Bez zbędnej skromności mierzą się w rozgrywkach ze światowej klasy zawodnikami z całego świata, niejednokrotnie zwyciężając lub zdobywając satysfakcjonującą ilość punktów. Wygrane oraz doskonałe wyniki poszczególnych zawodników podnoszą morale w zespole oraz stają się przyczyną do jeszcze większej, wytężonej pracy podczas treningów. Podopieczni stowarzyszenia stanowią doskonały przykład na to jak upór, sportowa pasja i zaangażowanie potrafią odmienić życie.

Dziękuję za wspaniałą walkę na czeskich boiskach, godne reprezentowanie kraju i Gminy Konopiska oraz życzę wszystkim zawodnikom wielu, dalszych sukcesów!