Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

30 2020

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Już piąty raz w nasze szkole zagościła Vashti bohaterka opowiadania Petera H. Reynolds’a pt.: ,,Kropka”. Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi, zabawy i działań uczniowskich (i nie tylko). Motywem przewodnim jest KROPKA. Dołączyliśmy do tysięcy szkół i przedszkoli na całym świecie, które celebrowały to święto. Byliśmy na 179 pozycji na mapie w Google maps szkół obchodzących to święto. Realizowaliśmy różne zadania, m.in.: spacer w wyobraźni, zabawa ,,Ty skacz”, ,,ó” ortograficzne, kropki na komputerze, talenty na ,,Drzewie talentów”, kropkowy mural, zakropkowane polecenia i ogłoszenia, zaśpiewaliśmy piosenkę o Vashti w wersji angielskiej i polskiej, a także na placu szkolnym puściliśmy miliony baniek mydlanych. Nasi pierwszoklasiści, którzy w tym dniu zostali pasowani na uczniów również otrzymali pamiątkowe kropki.

BĄDŹMY ODWAŻNI, ODKRYWAJMY TALENTY I ZMIENIAJMY ŚWIAT!!!

Agnieszka Chmielewska
Monika Wewiór-Mendrela