Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej w Konopiskach - relacja z wydarzenia

01 2020
Sport i Turystyka

W dniu 30.09.2020r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Konopiskach odbył się Pierwszy Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej. Organizatorem zawodów była Gmina Konopiska wspólnie z Regionalną Radą Olimpijską w Częstochowie oraz Fundacją im. Ireny Szewińskiej. W ramach zawodów rozegrano konkurencje tj. biegi na 60m, 100m, 300m oraz 600 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą. Przeprowadzono również biegi sztafetowe na dystansie 4x100m.

Zanim sportowcy przystąpili do rywalizacji nastąpiła część oficjalna - wciągniecie flagi olimpijskiej, zapalenie znicza oraz odegranie olimpijskiego hymnu. Młodzież złożyła również kwiaty pod pamiątkową tablicą poświęconą Wielkiej Damie Polskiego Sportu Irenie Szewińskiej.

Swoją obecnością zaszczycili nas w tym dniu szacowni goście. Olimpijczycy w osobach: p. Małgorzaty Rydz, p. Mariana Sypniewskiego, p. Dariusza Goździaka oraz p. Jakuba Jelonka, przedstawiciele reprezentujący związki i stowarzyszenia sportowe – p. Andrzej Sadlok – Prezes Śląskiego Zrzeszenia LZS, p. Jacek Markowski – Prezes Śląskiego Związku Lekkoatletyki, p. Mieczysław Mielcarek – Prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, p. Grzegorz Lipowski – Prezes Regionalnej Rady PKOL, p. Jerzy Raganiewicz wiceprezes Regionalnej Rady PKOL, Sekretarz Generalny Regionalnej Rady PKOL Włodzimierz Prochaska, Prezes WLKS Kmicic Częstochowa p. Stanisław Sączek. Gościliśmy również p. Jana Miarzyńskiego wicestarostę częstochowskiego, p. Janusza Danka Radnego Miasta Częstochowy, p. Annę Dziewior – Kierownika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Częstochowie. Gminę Konopiska reprezentował Wójt Jerzy Żurek wraz z zastępcą Iwoną Lisek, sołtys Konopisk Wojciech Bator oraz Dyrektor GCKiR Marcin Kowalski. Słowa uznania dla wszystkich młodych sportowców przekazał w telefonicznej konferencji poseł na Sejm p. Andrzej Szewiński. Odczytano także list gratulacyjny od Prezesa PKOL Pana Andrzeja Kraśnickiego.

Oficjalnego historycznego otwarcia Pierwszego Dziecięcego Lekkoatletycznego Memoriału Ireny Szewińskiej w Konopiskach dokonali Prezes Regionalnej Rady PKOL w Częstochowie p. Grzegorz Lipowski oraz Wójt Gminy Konopiska p. Jerzy Żurek, który jednocześnie podkreślił wysoką rangę zawodów oraz prawdziwy wymiar sportu, który krzewiła pośród młodzieży śp. Irena Szewińska.

Zawody przebiegły w pięknej, sportowej atmosferze. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a złoci medaliści dodatkowo otrzymali pamiątkowe biografie Wielkiej Damy Polskiego Sportu przekazane przez p. Janusza Szewińskiego. Najlepsze drużyny otrzymały okolicznościowe puchary oraz sportowe wydawnictwa przekazane przez PKOL.

Imprezę poprowadzili – kierownik zawodów, członek Regionalnej Rady PKOL w Częstochowie p. Maciej Hupa oraz Michał Nowak z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Dziękujemy Sponsorom – p. Andrzejowi Miedzińskiemu – Zakład Stolarski Andrzej Miedziński oraz p. Michałowi Jastrząbkowi Kuźnia Pałysz za wsparcie wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom wraz z trenerami i opiekunami za przybycie oraz rywalizację w duchu fair play.

M.Nowak/O.Muc/GCKiR

Relacje z zawodów:

• Ostatnia
  • Ostatnia
kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Komunikat - wyniki - Memoriał Ireny Szewińskiej 20-10-05 08:39 854.26KB pobierz plik: Komunikat - wyniki - Memoriał Ireny Szewińskiej