Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

"Zielona Klasa" - English Teaching

06 2020

Od 1 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu realizowany jest projekt "Zielona Klasa” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, beneficjentem jest Stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska ,,TIIS”.

Całkowita wartość projektu wynosi 15.000,00zł i będzie realizowany do grudnia 2021roku.

Celem projektu jest umożliwienie realizacji na terenach wiejskich projektów zwiększających motywację i zainteresowanie uczeniem się języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży wiejskiej poprawiających efektywności nauczania, szczególnie w zakresie komunikatywności.

Projekt angażuje uczniów do anglojęzycznych aktywności pozalekcyjnych, bez tradycyjnych książek, zeszytów i oceniania.

Nauczycielki p. Monika Wewiór-Mendrela oraz p.Martyna Urbaniak z 11-osobową grupą uczniów będą podejmować językowe działania ekologiczne.

Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy będą poznawać słownictwo angielskie z zakresu ekologii nazywające roślinność, która ich otacza. Ponadto poznają tajniki ekologicznej uprawy warzyw w systemie permakultury oraz zajmą się uprawą warzyw w warzywnikach postawionych na placu szkolnym. Poprzez różnorakie działania uczniowie poszerzą zasób słownictwa z języka angielskiego, stworzą słowniki angielskie za pomocą aplikacji komputerowej oraz przyjrzą się bliżej otaczającemu ich środowisku.

Projekt przyczyni się do wzbogacenia zasobu słownictwa ekologicznego w języku angielskim oraz do rozwinięcia umiejętności komunikacyjnych w tymże języku.

Koordynator projektu
Agnieszka Chmielewska