Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Pasowanie na uczniów

13 2020

1 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii. Wydarzenie to wzbudziło niemało emocji zarówno wśród pierwszaków, nauczycieli, a także rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły p. Pawła Bekusa, który powitał panią Iwonę Lisek z-cę Wójta Gminy Konopiska, jak również wszystkich zgromadzonych gości i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.

Podczas części artystycznej uczniowie kl.I z uśmiechem na twarzy zaprezentowali swoje zdolności wokalne i recytatorskie, otrzymując, od rodziców i zaproszonych gości, gromkie brawa. Istotnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie przez Pana Dyrektora wielkim ołówkiem. Dzięki temu pierwszaki zostały włączone do grona uczniów ZS-P w Aleksandrii. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał swój pierwszy dokument - legitymację szkolną i pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło także słodkich upominków od rodziców.

Ta wspaniała uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie życzliwości strażaków z OSP Aleksandria, którzy pozwolili na przeprowadzenie uroczystości w remizie strażackiej. Dziękujemy również rodzicom za ich pomoc i zaangażowanie.

Wychowawca Anna Ankowska
Tatiana Nocoń