Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS

Doposażenie bazy dydaktycznej w Kopalni

14 2020

Nowy rok szkolny zaowocował, dzięki wykorzystaniu rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na 2020 rok, znacznym wzbogaceniem bazy dydaktycznej Szkoły Podstawowej w Kopalni. Nasz wniosek został pozytywnie zaopiniowany i dlatego pozyskaliśmy 75 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wyposażenia naszych pracowni w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, geografii oraz fizyki.

Dzięki temu wsparciu mogliśmy zakupić wiele potrzebnych sprzętów i narzędzi badawczych, m.in.: monitory interaktywne, laptopy, multimedialne programy dydaktyczne, wizualizer, specjalistyczne meble do pracowni chemicznej, mapy geograficzne, atlasy, globusy, mikroskopy, modele narządów zwierzęcych i ludzkich, zestawy do prezentacji i przeprowadzania doświadczeń  oraz wiele innych.

Wyposażenie sal lekcyjnych w zakupione pomoce dydaktyczne, przyczyni się do stworzenia uczniom odpowiednich warunków do aktywnego udziału w procesie edukacyjno - poznawczym. Umożliwi wykonywanie doświadczeń i prowadzenie obserwacji, pozwoli zrozumieć intrygujące zjawiska przyrodnicze, wyzwoli w uczniach ciekawość i chęć poznawania otaczającego świata.

Mamy nadzieję, że dzięki nowym pomocom nasi uczniowie będą z wielkim zainteresowaniem zgłębiać tajniki otaczającej rzeczywistości oraz nabywać nowe umiejętności w sposób szybki, skuteczny, a zarazem przyjemny!

ZS - P w Kopalni