do góry
  • Godziny pracy urzędu:
  • poniedziałek, środa, czwartek - 7.00 - 15.00
  • wtorek - 8.00 - 17.00, piątek - 7.00 - 14.00
  • ul. Lipowa 5
    42 - 274 Konopiska

  • tel. 34 328 20 57
    fax 34 344 19 35

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 na terenie Gminy KonopiskaZapotrzebowanie na pojemniki na popiół Uwaga! Nabór deklaracji na wymianę starych kotłów na paliwo stałe WAŻNE!!! ZANIM WYJEDZIESZ SPRAWDŹ SWÓJ DOWÓD OSOBISTY!UWAGA! AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA SARS-CoV-2 (COVID-19) NA TERENIE GMINY KONOPISKA Stypendium Wójta Gminy Konopiska dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy KonopiskaZmiana wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.Transmisje Sesji Rady Gminy OnlineSzczegółowy rozkład jazdy autobusów GTV BUS
Strona główna Urząd Aktualności

Spotkanie z Alicją Ulatowską w GCKiR

15 2020
kategoria:
Sport i Turystyka
 

W piątkowe popołudnie 9 października siedzibę Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach odwiedziła znakomita polska sportsmenka Alicja Ulatowska - utalentowana triathlonistka, która na co dzień rozwija swoje sportowe umiejętności w klubie WLKS „KMICIC” Częstochowa.

Zawodniczka z powodzeniem startuje także w innych odmianach tej dyscypliny sportu m.in. w aquathlonie. Rok 2019 był przełomowy w jej karierze, wtedy to odniosła swoje największe sukcesy na arenie międzynarodowej. Właśnie w aquathlonie została podwójną mistrzynią świata. Zawody zorganizowano w hiszpańskiej Pontevedrze. Polka okazała się najlepsza w kategorii seniorek, a ze względu na wiek otrzymała też złoty medal w kategorii do lat 23.

Pani Alicja latem wzięła udział w akcji współorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji we współpracy z Klubem Biegacza „Sporting” Międzyzdroje, a mianowicie „Wirtualnym Biegu o Monte Cassino”. W swoim biegu była bezkonkurencyjna wśród kobiet, natomiast w klasyfikacji open (z mężczyznami) zajęła 6 miejsce, natomiast jej hiszpański trener Luis Miguel Gomez stanął na najniższym stopniu podium.

Z tej okazji dyrektor GCKIR Marcin Kowalski wręczył jej pamiątkowy medal oraz pamiątkową koszulkę. Natomiast Pan Stanisław Sączek – prezes WLKS „Kmicic” Częstochowa przekazał na  ręce zawodniczki statuetkę dla Najlepszego Sportowca Ziemi Częstochowskiej w 2019 roku.

Obecny również na spotkaniu Wiceprezes WLKS „Kmicic” Pan Jan Szyma wręczył Pani Alicji Srebrną Odznakę Za Zasługi dla Województwa Śląskiego, która została jej przyznana przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Pani Alicja znalazła czas, aby zapoznać się z bogatą infrastrukturą sportową Gminy Konopiska. Nasze obiekty tj. Stadion Lekkoatletyczny im. Ireny Szewińskiej czy Gminna Hala Sportowa w Konopiskach zrobiły na zawodniczce duże wrażenie. Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Pająk” ze zbiornikiem wodnym, położony pośród łąk i lasów spowodował, iż zawodniczka zapowiedziała, że wkrótce wróci w to miejsce, aby trenować przed mistrzowskimi zawodami triathlonowymi.

GCKiR